قوانین عمومی سایت

 1. کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از سایت ماتک را دارند، باید مفاد این توافق‌نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید از آن به منزله مطالعه و قبول شرایط خرید و عضویت و قوانین و مقررات مربوطه است.
 1. افراد بالای ۱۸ سال تمام حقوق عضویت و انجام معامله (خرید یا فروش) را در سایت ماتک دارند .
 1. -عضویت در “ماتک” رایگان است. جهت استفاده از خدمات سایت، کاربر میبایست هنگام ثبت نام ، نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تایید آن توسط سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سایت ، بعهده ایشان خواهد بود.
 1. -کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.
 1. -کاربر باید آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به ‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است. با انتخاب هر گونه نام کاربری که با شئونات اجتماعی، مذهبی، سیاسی و فرهنگی کشور مغایر باشد، سایت مجاز خواهد بود تا نسبت به ابطال آن اقدام نموده و کاربر حق هیچگونه اعتراض نخواهد داشت.
 1. -سایت ماتک مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت کاربر ضروری بوده کسب نماید. برخی از اطلاعات مورد نیاز شامل: پرسش از خود کاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی ، درخواست تأیید پست الکترونیکی ، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌ها یا حساب‌های معرفی‌شده.
 1. -اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در سایت شامل نام ، نشانی و شماره تلفن ، آدرس پست الکترونیکی ، آدرس محل سکونت، اطلاعات بانکی شامل شماره کارت یا شماره حساب می باشد. مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.
 1. -اگر شماره‌ تلفن، آدرس، شماره کارت یا شماره حساب کاربر به هر دلیل تغییر نماید، در اسرع وقت موظف خواهد بود اطلاعات مربوطه را در سایت به روزرسانی نموده در غیر این صورت مسئولیتی متوجه سایت نخواهد بود.
 1. -ماتک اطلاعات شخصی را بدون کسب موافقت صریح کاربر، در اختیار شخص ثالثی قرار نمی دهد. در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود
 1. -کاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود.
 1. - در صورتی که کاربر، قوانین و مقررات تعیین شده در سایت را نقض کند، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد
 1. - با قبول این توافق نامه، سایت مجازاست تا در صورت بروز هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد
 1. - ماتک تمامی پیام های کاربران به یکدیگر را کنترل می کند و پیام هایی که شامل هرگونه اطلاعات تماس، لینک وب سایتها دیگر، و مواردی شامل توهین و تمسخر باشد را حذف و یا ویرایش می نماید. با این وجود سایت ماتک هیچ گونه مسئولیتی در قبال پیام ارسال شده و یا دریافت شده ندارد
 1. -مسئولیت استفاده از هر نوع متن، عکس و گرافیک که مغایر با شئونات مذهبی، اجتماعی ،سیاسی و فرهنگی کشور باشد منحصرا متوجه کاربر خواهدبود
 1. -توضیحات محصولات، قیمت آن‌ها برای آگاهی بیشتر و کمک به خریداران طراحی شده و به معنای تایید یا تضمین کالاها و خدمات فروشندگان نیست بنابراین سایت این موارد را تایید نمی کند و همچنین ادعا نمی‌کند که نتایج جست‌وجو لزوما کامل، دقیق، قابل‌اعتماد و به‌ روز باشد.
 1. -معاملات باید در چارچوب قوانین سایت ماتک انجام شود. تبادل هرگونه اطلاعات تماس و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله خارج از سایت ماتک ممنوع است و سایت مسئولیتی در قبال معاملات خارج از سایت نخواهد داشت.
 1. -فروشندگان باید پس از فروش کالا نسبت به ارسال آن به خریدار از طریق پست جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایند.
 1. -در صورت نیاز سایت ماتک این اختیار را دارد برای جلوگیری از سوء استفاده و کلاه برداری با فروشنده و خریدار به صورت جداگانه تماس گرفته و در این صورت هر دو طرف موظف به ارائه اطلاعات به ماتک خواهند بود.

 

قوانین برای فروشندگان

 1. چنانچه موجودی کالایی در فروشگاه به صفر رسیده و امکان تهیه مجدد آن طی ۲۴ ساعت وجود نداشته باشد فروشنده باید نسبت به حذف آن کالا اقدام نماید
 1. لازم به ذکر است که مبلغ کالا و هزینه ارسال از خریدار دریافت می گردد واز طریق پیامک یا تماس تلفنی به فروشنده اطلاع داده خواهد شد تا کالای خود را برای خریدارظرف مدت 24 ساعت ارسال نماید.
 1. فروشنده باید در زمان تعیین شده نسبت به تحویل کالا اقدام نماید و در قبال ارسال و بسته بندی مناسب کالا مسئول می باشد و در صورت اعلام خریدار ، مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید ارسال کالا میباشد.
 1. هزینه حمل از خریدار دریافت می گردد و در هنگام عملیات خرید به وجه کالا افزوده می شود، پس از وصول کالا، رویت و تایید کالا توسط خریدار، وجه کالا بعلاوه هزینه حمل پس از کسر کسورات ، به حساب فروشنده واریز خواهد شد پس فروشنده موظف خواهد بود در هنگام تحویل کالا هزینه ی ارسال را پرداخت کند.
 1. درصورتیکه کالای ارسال شده به دلایلی از قبیل مغایرت با اطلاعات وارد شده کالا در سایت، شکستگی و یا آسیب دیدگی از سوی خریدار مرجوع گردد، هیچ هزینه ایی به فروشنده از سوی سایت پرداخت نخواهد شد، بنابراین فروشنده موظف به بسته بندی مناسب کالا و دقت در ارسال آن می باشد.
 1. درصورت مفقود شدن کالا، فروشنده می بایست جهت استفاده از خدمات بیمه شرکت های حمل و نقل با توجه به قیمت کالا اقدام نماید.

 

قوانین برای خریدارن

 1. -پس از تایید وصول کالا توسط خریدار، وجه پرداختی بابت خرید آن کالا به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
 1. -خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالا های مورد نیاز خود اقدام نمایند .
 1. -تمامی نقل و انتقالات وجه در سایت توسط قسمت حسابداری سایت بررسی می شود و چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سایت واریز نشده باشد، با خریدار تماس گرفته خواهد شد تا از طریق پشتیبانی بانک عامل نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.
 1. - پس از تحویل و تایید کالا توسط خریدار، مبلغ واریز شده پس از کسر تعرفه خدمات سایت، به قسمت مبلغ قابل برداشت فروشنده اضافه می گردد. پس از تایید کالا توسط خریدار، حداکثر تا ۴۸ ساعت، وجه به حساب بانکی فروشنده واریز می شود.
 2. هزینه حمل از خریدار دریافت می گردد و در هنگام عملیات خرید به وجه کالا افزوده می شود، پس از وصول کالا، رویت و تایید کالا توسط خریدار، وجه کالا بعلاوه هزینه حمل پس از کسر کسورات ، به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
 1. -پس از مبادله هر کالا، خریدار می تواند به فروشنده امتیاز بدهد. امتیاز دادن به فروشنده ها به کاربران کمک می نماید تا سابقه سایر اعضاء را مشاهده نمایند. به کاربران توصیه میشود قبل از معامله با هر کاربر “امتیاز کاربر” مورد نظر را بررسی نمایند.

 

قوانین حل اختلاف

 1. -هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود میبایست مابین طرفین حل و فصل شود. ودر صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. چنانچه در نتیجه نقض این توافق نامه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به ماتک، سایر کاربران و یا اشخاص ثالث وارد شود، مسئولیت جبران خسارت با ایشان خواهد بود
 1. امکان بازنگری در این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در این صورت قوانین بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی کاربران عضو موثر خواهد بود
 1. -اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل حاوی کد خرید از سایت به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود. همچنین سایت مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.
 1. در حل اختلاف بین طرفین دعوی مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد.
 1. پس از اعلام عدم رضایت از کالا توسط خریدار، بخش مدیریت سایت با دوطرف تماس خواهد گرفت و نسبت به رفع مشکل اقدام خواهد کرد. دو طرفین دعوی در نهایت موظف به قبول رای متخصصان ماتک می باشند.
 2. چنانچه نظرمتخصصین دربخش حل اختلاف ماتک بر درستی نظرخریدار باشد تمام وجه به حساب خریدار مرجوع میگردد و هزینه نقل و انتقال کالا به فروشگاه ماتک بر عهده فروشنده می باشد. همچنین اگر فروشنده دراین منازعه دچار تخلف شده باشد، اجازه استفاده از خدمات سایت را نخواهد داشت.
 3. در صورتی که نظر متخصصین حل اختلاف، بر ادعای واهی خریدار باشد، آنگاه وجه برای فروشنده قابل برداشت خواهد بود و هزینه نقل و انتقال کالا به فروشگاه ماتک بر عهده خریدار می باشد.

 

مبادلات و کالاهای ممنوعه

کاربران می‏بایست در معاملات خود از طریق سایت ماتک، از ارتکاب موارد زیر خودداری نمایند:

 • خرید و فروش مواد منفجره ، مواد مخدر، روان گردانها و پیش ماده های ساخت آنها
 • خرید و فروش کتاب های ممنوعه
 • نقض حقوق مولفین، مخترعین و حقوق مذکور در قانون تاًلیف، ترجمه و تکثیر کتب، مقالات و نشریات
 • فروش و عرضه اجناس تقلبی
 • انجام فعالیت و معامله ای که کلاهبرداری و یا در حکم آن به شمار بیاید
 • مبادلاتی که اطلاعات شخصی افراد دیگر را به طور غیرقانونی فاش می‌کند یا از آنها برای اهداف تجاری استفاده می کند

 

تعرفه های خدمات شرکت

 • استفاده از خدمات ماتک شامل ثبت نام و عضویت، ایجاد فروشگاه اختصاصی، کاملا رایگان است. تنها زمانی که کالای شما فروخته می شود، تعرفه سایت دریافت می گردد.
 • برای فروش کالاها تا یک میلیون تومان تعرفه خدمات سایت ۱۰ درصد می باشد و برای فروش کالاها بالاتر از یک میلیون تومان تعرفه خدمات سایت ۶ درصد می باشد
 • در صورتی که کالا فروخته نشود یا به هر برگشت بخورد کارمزد سایت ماتک از فروشنده ها مطالبه نخواهد شد.

توجه : خریداران باید توجه داشته باشند در صورت خرید پک کامل از ماده شیمیایی ، در صورت باز کردن پلمپ کالا امکان باز گرداندن آن وجود ندارد. بنابراین قبل از باز کردن بسته باید از انطباق مندرجات برچسب کالا با کالای مورد نظر اطمینان حاصل نمایند .